Logo


Pressiteade

Puidu- ja metsatööstuse IT-süsteemide arendajad ühendavad jõu


Kaks Eesti metsa- ja puidusektori IT-firmat – automaatse ümarpuu- ja puistetranspordi mõõtmissüsteemide arendaja LoadMon OÜ ja metsanduslike tarkvarasüsteemide tootja Deskis OÜ ühinesid. Alates 20. juunist 2023 on OÜ Deskis omanikuks OÜ LoadMon.

Ühinemise tulemusena tekib Eesti turule metsa- ja puidusektorile keskenduv IT-süsteemide ettevõte, mis ühendab endas kogemused tarkvara loomisest ja teadmised puidu tehnoloogilisest mõõtmisest. Deskis OÜ tegevjuht Pille Kaas lisas, et ühinevad ettevõtted on Eesti metsa- ja puidusektoris tuntud ning edukad.

„Ühinemine loob Deskisi kasvuks puudu oleva võimaluse lisada tarkvarade juurde ka kõrgtehnoloogiline mõõtetehnika ja Loadmon OÜ kogemused Läti ja Leedu turul. Ühinemise järel saame olla veel edukamad, rakendades ühiselt tarkvara- ja tehnoloogiaalaseid teadmisi,“ ütles Kaas.

LoadMon OÜ arendusjuht Martin Valvur lisas, et ühinemise tulemusena muutuvad mõlemad ettevõtted veelgi paremaks. „Kõik olemasolevad tarkvarad on osa suurest pildist. Kui metsatööstuses on tarkvarad metsanduse operatiivtöös juba ammu iseenesestmõistetavad, siis puidutööstus on just praegu tekkinud suur digitaliseerimise vajadus seoses 1. juulil rakendunud Euroopa liidu normidega,“ sõnas Valvur.

Kahe metsandus- ja puidusektorile keskendunud IT-ettevõtte ühinemiseni viis nende pikaaegne koostöö ja eesmärk pakkuda kogu puidu tarneahelale moodsaid tarkvara- ja mõõtelahendusi.

Deskis ja LoadMon IT-süsteemid keskenduvad puidu tarneahela automaatsele ja täpsele jälgimisele. Deskise lahendused on leidnud kasutust eelkõige metsatööstuses ja puidu logistikas, LoadMon on ümarpuu- ja puistetranspordi mõõtmissüsteemide arendaja.

10.07.2023